YAŞADIĞINIZ HAYAT MI?

Değiştiğinizi hissettiğiniz oldu mu? Gerçekten bir şeyler hissettiğinizi anladığınız. Hayal kırıklığına uğradığınız? Kaç yaşında? Bununla yüzleşmek çok zormuş. Anlıyorum bu sıralar. Büyüdüğünüz, yetişkinliğe küçük küçük adımlar attığınızı fark ettiğiniz yüzünüze buz gibi çarpıyor. Artık ağlamanın eskisi kadar faydası olmuyor. Ne yazık ki annenizin, babanızın, dedenizin elinde olmayan hayat, kurallarını öğretiyor yavaş yavaş. Biraz da yavru kuş ailesi tarafından yuvadan atılıyor… Uçmayı öğrenmesi gerek tabi!
İlk gerçek üzüntünüzü hatırlıyor musunuz? Aşk acısı belki, belki aile faciası, belki sonsuza kadar özlem… Aslında kötü anı olarak düşünülse de, sizi siz yapan mutluluklarınız değil acılarınızdır. Sokağa çıktığımda bin bir insanla karşılaşıyorum. O kısacık yolculukta psikolojinin temellerini atıyorum! Elinde telefonu çevresine bakma zahmeti göstermeyen -bu yüzden yaşlıcıklarımızdan azarlar yiyen- “ergen”ler (artık çoğu yetişkin de böyle), oraya buraya yetişmeye çalışan gökyüzünün pembesini, turuncusunu,masmavisini görmeyen takım elbiseler, kulağında kulaklık çöpü araştıran umutsuzlar, kafasında ertesi gününü planlayanlar, geçmişi özleyenler,gelecek hayali kuranlar, ruhu ölmüş bedeni hayattalar, otobüsü durağına saatinde yetiştirmeye çalışan şoförler, en sevdiği yazara sığınanlar… Bu kadar insanın hayatında kaç kez nefesi kesilmiştir acaba? Mutluluktan bahsetmiyorum sadece. Acıdan nefesi kesilmek. Bütün geceyi ağlayarak geçirmek. Hayal kurup ümitlenmek. Hayal kırıklıkları.Kitaptaki bir cümleyle yıllar öncesine gidebilmek, belki o cümleyi bir kağıda yazıp yollara atmak! Bir manzaraya baktığınızda içinizi burkan garip özlem? Bunları fark edebilen kaç şanslı insan var?
Hayatın renkleri çok güzel…

Reklamlar

YAŞADIĞINIZ HAYAT MI?” üzerine 3 yorum

 1. semaozciftci dedi ki:

  Aynısı bende gözlemliyorum insanlar bir çok ayrıntıyı unutuyor yada kaçırıyor.
  Hayat o kadar mükemmel ki küçük bir şeye bakıp acılarız canlanır yada küçük bir şeye bakıp mükemmel derecede mutlu oluruz.
  Acılara gelince ne kadar acı o kadar olgunlaşma ve evet büyümek çok korkutucu.
  Ama her şeyi bir kenara atıp çılgınca mutlu olmalı yani delice sonsuz bir mutlulukla gülmek gerek 🙂 Siz mükemmel yazıyorsunuz bunu unutmayın. 🙂

  Beğen

 2. semaozciftci dedi ki:

  Merak etmeyin eğer gerçekten yazmayı seviyorsanız hep bir konu bulursunuz 🙂
  Sadece etrafı gözlemlemek bile size bir ilham olabilir 🙂
  Sadece isteyin gerçeği taa içindeki ayrıntıyı yakalayın gerisi gelir 🙂 😀

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s